Certificerede fagpersoner // 2016 // hold 2

Certificeringshold i forbindelse med den 1-årig efteruddannelse i NeuroAffektiv Udviklingspsykologi med børn og familier

Ann Nilsson Madsen

Familiebehandlingen
Vestjylland

E-mail:
mildeann@hotmail.com

Randi Lund Schelde

Ansat Kolding Kommune, BFU
Understøttende og Booster forløb 0-6 år

E-mail:
ykranl@Kolding.dk
randischelde@hotmail.com

Anne-Mette Støvring

Aalborg
Ergoterapeut HPH,
Special pæd. Konsulent

E-mail:
Annemette.stovring@gmail.com

Marie Bek

Herning
Psykolog (Aut)
Herning Ungdomspsykiatrisk
Ambulatorium

E-mail:
mariebek@hotmail.com

Dorthe Rask

8700 Horsens
Dagtilbudsleder
Daginstitutionen Midtby

E-mail:
doras@horsens.dk

Glennie Steenberg

Fyn
Familieterapi/Familieterapeut

E-mail:
glenniesteenberg@gmail.com

Hanne Berthelsen

Sydjylland
Psykologisk konsulent,
Pædagogik og Undervisning
Esbjerg Kommune

E-mail:
Hanne.berthelsen@hotmail.dk

Nanet Nielsen

Langeskov
Psykolog

E-mail:
nanet86@sol.dk

Tina Nyholm

Fyn
Supervisor i dagplejen

E-mail:
nyholm1967@gmail.com

Anne Madsen

7100 Vejle
Socialpædagog

E-mail:
annmadsen@hotmail.com

Stine Madsen

7100 Vejle
Socialpædagog/Familiekonsulent

E-mail:
stimadsen@hotmail.com

Karen Sørensen

Børne- og Ungeforvaltningen
Københavns Kommune
Udviklingskonsulent

Mobil: 21168925

E-mail:
karen@inkluderet.dk

Miriam Worm Jensen

Selvstændig konsulent med
familiebehandling og samværsopgaver

E-mail:
miriamwormjensen@gmail.com

Rikke Gonsalves

Roskilde

E-mail:
rikkegons@gmail.com

Christina Andersen

Frederiksberg, København
Familieterapeut

E-mail:
Psykoterapeut2008@hotmail.com

Lone Eliasson Eller

Storkøbenhavn
Døgnbehandling småbørn /familier

E-mail:
lone.eller@hotmail.com

Jannie Petersen

Storkøbenhavn
Socialpædagog og
Familiekonsulent

E-mail:
pet.jannie@gmail.dk

Sahar Afshar

København
Social udsatte

E-mail:
sahar.afshar84@gmail.com

Margit Maria Knuthsen

København
Tale-hørelærer, specialområdet,
pædagog, exam. Speciallærer,
Marte Meo terapeut/ICPD

E-mail:
Arbejde: zd39@buf.kk.dk
Privat: knuthsen@mail.dk

Birgitte Louise Stavnbo

Specialinstitution og Videncenter
Tengslemark 0 -6 år
Odsherred Kommune
Dagtilbudsleder/leder Tengslemark,
konsultere institutioner i nærområdet,
til observationsopgaver og sparring.

E-Mail:
bilst@odsherred.dk

Rikke Marquard

Halsnæs Kommune
Familiebehandler / Narrativ Terapeut

E-mail:
Rikkemq@gmail.com

Rikke Seest

Halsnæs Kommune
Familieterapeut / arbejder som familiebehandler

E-mail:
Rikbf@halsnaes.dk