Certificerede fagpersoner // NAP // 2017 // hold 2

Ditte Vejborg Nielsen

Bor i Dianalund, Vestsjælland
Er uddannet socialrådgiver
og arbejder med
voksenhandicap- og psykiatri.

Mail: Dittevejborgnielsen@hotmail.com

Kim Jeppesen

Psykomotorisk terapeut
Supervision og terapi

OK-Centret Enghaven
Søvangen 1, Søvind, 8700 Horsens

Tlf: 23651003
Mail: okekij@ok-fonden.dk

Kirsten Degn

Psykoterapeut MPF,
supervisior, mindfulnesslæere
Specialer: Traumer, parforhold,
børn, unge og familiebehandling.

Adr: L.A.Ringsvej 41, 8270 Højbjerg

www.id-udvikling.dk
Mail: kirstendegn@youmail.dk

Rana Rahmani

Bor i Horsens

Arbejde: vores kontor ligger i Århus,
men jeg kører næsten
hele Danmark rundt,
især her i Jylland.

Mail: rana.rahmani@drc.ngo

Emilie Bjørløw Møller

Ejer og leder SEOP, underviser og
har egen praksis i Kbh.
Vester Voldgade 96, 2. th,
1552 københavn V.

Mail: emilie@seop.dk

Vinnie Andersen

Psykoterapeut MPF, Coach og
MoPP (Master i Positiv Psykologi)
Jeg arbejder med stress,
angst,depression og mental sundhed

Tlf: 26330240
mail: vinniea@mail.dk
www.stressrobust.dk

Kresten Kay

Psykoterapeut MPF /
Supervisor og underviser
ECP / WCPC Psychotherapist

Klinik:
Ravnsborggade 2.4, 5 sal,
2200 København N

Mail: kontakt@krestenkay.dk
www.krestenkay.dk

Josefine Diederichsen

Psykoterapeut MPF
Mine specialer er tab og sorg
og følelsesmæssig forladthed
hos både børn og voksne
samt ufrivillig barnløshed.

2800 Kgs. Lyngby

Tlf. 26146689
Mail: josefine@diederichsen.dk
www.diederichsen.dk

Christina Malling Strømsted

Familie- og psykoterapeut, MPF
Somatic Experiencing Practitioner
Supervisor

Sankt Peders Vej 4,st th, 2900 Hellerup

Tlf. 2648448
Mail: cm@mstfc.dk
www.christinastroemsted.dk

Josefin Lindeblom

Psykoterapeut i TUBA og Exit.
Privat praksis i Virum.

Mail: lindeblom@yahoo.dk

Linda Friis Christoffersen

Præst og gestaltterapeut
Praksis i København og Birkerød

Tlf. 40319092
Mail: troogtraumer@gmail.com

Angelica Liselotte Larsen

Jeg beskæftiger mig med psykoterapi,
individuelle samtaler.

Dalumvej 13, st. th.
2650 Hvidovre

Tfl. 61713131
Kaskelotten@gmail.com

Nina Schiøtz

Registreret Psykoterapeut FaDP

Psykologisk Klinik, Odsherred
Holtevej 18, 4571 Grevinge

Tlf. 2670 3670
Mail: Nina@nins.dk
www.nins.dk

Louise Marie Søndergaard

Gedved i Østjylland
Autoriseret psykolog
Arbejder i Pædagogisk Psykologisk
Rådgivning i Hedensted Kommune

Mail: louise.sondergaard.tr@gmail.com

Helle Holbech Sørensen

Gruppeleder
Ringgården (kompetencecenter for dobbeltfokuseret
afhængighedsbehandling)

Mail: helle.holbech@gmail.com

Ninna Bloch

Psykoterapeut, MPF
Terapi/supervision og undervisning.

Humblevej 5 Rudkøbing, Langeland

Tlf. 20687558Mail: nbterapi@gmail.com

Mette Tornmark Jensen

Bor i Hovedgård
Arbejder på OK-centret Jelling Have
(socialpsykiatri) i Jelling
som afdelingssygeplejerske.

Mail: jelmtj@ok-fonden.dk